Urządzamy przestrzeń idealną

Każdy z nas posiada własną definicję idealnej przestrzeni, jedni powiedzą, że musi być ona przestronna i minimalistyczna, inni zaś dobrze będą się czuli w małych wnętrzach pełnych różnorodnych dodatków. Przed remontem warto zrobić sobie listę inspiracji. Rozglądnij się wokół siebie, przeglądnij zdjęcia wnętrz w Internecie i odnajdź to, co przyciąga Twoją uwagę. Stworzenie listy wymaga jednak trochę czasu, warto więc podzielić ją na kilka kategorii.

    1. Planowanie wnętrza

Pierwszym elementem naszej listy jest przeanalizowanie przestrzeni, wymierz remontowany pokój i narysuj jego układ na kartce. Nie zapomnij o zmierzeniu szerokości drzwi i okien, pamiętaj także o oznaczeniu kaloryfera oraz detalach, które na pierwszy rzut mogą wydawać się nieistotne to właśnie dzięki nim kilka centymetrów może zrobić różnicę.

  1. Kolor

Kolejnym krokiem jest wybranie koloru bazowego. Ustalenie listy bazowych kolorów w swoim wnętrzu pozwoli na pełne wyobrażenie przyszłej przestrzeni, dzięki wybraniu motywu przewodniego z łatwością odnajdziesz się później w dalszym wybieraniu dodatków. Przed wybraniem odcieni, zastanów się jaka atmosfera ma panować w Twoim wnętrzu, właściwe dobranie koloru sprawi, że atmosfera stanie się przytulna dla każdego domownika.

3. Styl i charakter wnętrza

Świat wnętrzarskich inspiracji pęka od nadmiaru różnych stylów, dobierz więc ten który skradnie Twoje serce. Jeśli lubisz otaczać się w naturalnych tkaninach, zapach drewna wręcz przyprawia Cię o ciarki na ciele to postaw na styl Skandynawski. To właśnie tam odnajdziesz proste formy wykończone naturalnymi tkaninami takimi jak len czy też bawełna. Surowe materiały i nietypowe połączenia to rozwiązanie idealne dla osób ceniących styl industrialny. Dzięki dobraniu odpowiedniego stylu szybciej odnajdziesz meble do powstającej przestrzeni.

Jak stworzyć moodboard, który będzie efektywny i inspirujący?

Wszystkie inspiracje zapisuj w osobnych folderach, niech każde wnętrze będzie posiadało własną tablice. Wybrane elementy możesz wydrukować i przykleić na kartkę, bądź użyj edytora graficznego. Kiedy już odnajdziesz styl, w którym będziesz aranżować swoje wnętrze zacznij odnajdywać pasujące do niego produkty. Dzięki połączeniu ich w jednym miejscu sprawdzisz, czy wszystko jest spójne i pasuje do siebie. Następnie dzięki wcześniej stworzonemu planu pomieszczenia możesz dopasować wymiarem wybrane produkty. Jeśli coś okaże się za szerokie masz czas, aby poszukać odpowiedniego zamiennika.

Końcowy projekt pozwoli Ci przejść cały proces remontu w spokoju, wybrane meble i dodatki możesz zamówić wcześniej, aby nie martwić się o ewentualne opóźnienia. Pamiętaj aranżacja wnętrz nie jest trudna, wymaga tylko odpowiedniego przygotowania. Myśl logicznie i spójnie, a w razie problemów zawsze możesz zapytać o radę domowników lub przyjaciół!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Main Menu