Natura i kolory ziemi w Twoim domu. Jakie wybrać?

Drewniane akcenty, roślinne aranżacje i inne dodatki inspirowane dziełami naszej Matki Natury coraz częściej goszczą w naszych wnętrzach. Dla zachowania spójnej i stylowej aranżacji należy odpowiednio je odpowiednio dobierać i łączyć. Jeśli szukasz inspiracji i wskazówek jak to robić, czytaj dalej!

 

Niezastąpiona biel

Wszelkie odmiany tego koloru są nieodzownym elementem w każdej aranżacji wnętrza. Biel jest najbardziej praktycznym i neutralnym kolorem, który może pełnić rolę zarówno dominującej barwy pomieszczenia, jak również uzupełniać nieco bardziej urozmaicone wnętrza. W zależności od odcienia czy odmiany, może nadawać pomieszczeniu różny charakter. Jasna gama odcieni nie tylko rozświetla i optycznie powiększa wnętrza, lecz także pełni funkcję odpowiedniego balansu między funkcjonalnością, a nowoczesnym designem. Chłodniejsze odmiany bieli są doskonałym kontrastem dla drewnianych elementów lub innych inspirowanych naturą dodatków. 

 

                                                            Kolory ziemi

Wszelkiego rodzaju brązy, beże, odcienie zieleni czy khaki to podstawowe barwy wykorzystywane we wnętrzach inspirowanych otaczającą nas przyrodą. Kolory, które są pierwszym skojarzeniem związanym z naturą to barwy: drzew, traw, piasku, nieba itp. Wykorzystanie odcieni związanych z naturą jest ostatnio jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich, zwany ekologicznym. Często barwy ziemi pełnią wiodącą rolę w aranżacji wnętrz. Ich naturalność sprawia, że tworzą przyjemny dla oka obraz oraz zachowują harmonię – tak, jak to jest w naturze. Bardzo często wykorzystuje się je we wnętrzach nowoczesnych, gdzie elementy stylu ekologicznego obecne są w meblach oraz eleganckich dekoracjach.

 

 

 

Prawie jak w niebie

Bujanie w obłokach czy też szum fal i morska bryza to coś co niemal możemy poczuć nie wychodząc z domu. Błękity doskonale komponują się z wspomnianą wcześniej bielą oraz z drewnianymi akcentami. Ostatnimi czasy swoim powodzeniem odcienie niebieskiego prześcigają nawet ponadczasowe szarości. Są one równie uniwersalne i stylowe, jednak poprzez nawiązanie do natury, a dokładniej kolorów nieba i wody nadają wnętrzom znacznie przyjemniejszy charakter. Akcenty w takich barwach doskonale sprawdzą się w stonowanych, jasnych aranżacjach, jak również w wyrazistych i odważniejszych połączeniach, np. z nasyconymi żółtymi czy czerwonymi odcieniami.

 

 

 

 

W branży wnętrzarskiej ciągle obserwujemy zmieniające się trendy oraz pojawiające się nowe style. Niektóre z nich są sezonowe, a moda na nie trwa stosunkowo krótko. Istnieje jednak kilka stabilnych, ciągle powracających tendencji w aranżacji wnętrz, które nigdy całkowicie nie wychodzą z mody. Zdecydowanie w takich ramach mieści się styl ekologiczny, skupiający w sobie wszystko najpiękniejsze, co dała nam natura.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Main Menu