Narożnik w salonie a styl i charakter wnętrza

Narożnik w salonie to jego centralny punkt. Miejsce wypoczynku i relaksu, dziecięcych zabaw, ale także spotkań z bliskimi. Aby posłużył jak najdłużej, a przy tym poza funkcjonalnością był prawdziwą ozdobą wnętrza, przed zakupem, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Narożnik w salonie, jeśli będzie dobrze wybrany, podkreśli styl i charakter wnętrza.

naroznik NIKO niebieski foto głowneMałe mieszkanie? Wybierz narożnik w kształcie litery „L”
Pierwszym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość salonu. Choć wiele osób uważa, że narożnik nie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach – nie jest to prawda. W małych mieszkaniach, w których salon i aneks kuchenny to jedno pomieszczenie, najlepiej sprawdzi się narożnik w kształcie litery „L” z krótszym podnóżkiem. Ustawiony w sposób proporcjonalny do układu wnętrza, a więc dłuższy bok przy dłuższej ścianie oraz w rogu salonu, stanie się jego integralną częścią. Kiedy dłuższy bok zostanie ustawiony tyłem do kuchni – powstaną dwie osobne strefy – kuchni i salonu, co dla wielu osób jest niezwykle istotne.
Do małych mieszkań, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości wnętrza i narożnika, warto wybrać model z funkcją spania i schowkiem na pościel. Dzięki temu, kiedy będzie to konieczne, narożnik stanie się łóżkiem dla gości.

Uwaga! Do małych wnętrz wybieraj narożniki na wyższych nóżkach. Widoczna pod narożnikiem podłoga sprawi, że wnętrze wyda się optycznie większe (polecane dla Ciebie: Dixi, Foxy, Niko, Oxford, Tiger).

Wybierając narożnik, zachowaj proporcje
W większym salonie można sobie pozwolić na proporcjonalnie większy narożnik. Również taki w kształcie litery „L”. Gabaryty narożnika sprawiają, że krótszy bok pełni funkcję szezlonga. Dzięki temu kilka osób w wygodny sposób może spędzać wspólnie czas. W przestronnych salonach nic nie stoi na przeszkodzie, aby narożnik stał na niskich nóżkach.
Jeśli zachowane są odpowiednie proporcje pomiędzy wielkością wnętrza a wielkością narożnika – dzieli on przestrzeń na poszczególne sekcje: kuchenną, jadalną i salonową. W tym wypadku narożnik może stać w rogu salonu, ale także na środku (polecane dla Ciebie: Galaxy, Vincent, Ontario, Emu, Naho, Aliss, Cezar, Deep, Gala, Jack, Lucy, Michellin, Mirella, Tip, Vip).

Narożnik do domu jednorodzinnego
We wnętrzach, które dysponują naprawdę dużą przestrzenią np. w domach jednorodzinnych, gdzie narożnik staje się ich centralnym punktem, wokół którego toczy się życie domowników, warto wybrać taki w kształcie litery „U”. W tym modelu narożnika podnóżki znajdują się po obu stronach kanapy. Dzięki temu, wraz ze stolikiem kawowym i dużą stojącą lampą, tworzy on osobną strefę relaksu oraz miejsce przyjmowania gości. Jest salonem w salonie, a więc miejscem rozmów, zabaw dzieci, relaksu przy książce czy filmie, a nawet pracy, kiedy zamienia się w domowe biuro (polecane dla Ciebie: Cascada, Aramis, Otis, Play U1, Play U2, Mistral, Maximus, Portos, Joy, Jack, Karma, Kemira, Milos, Anna, Bellis, Cari, Izmir, Paloma, Solano). Jeśli to jednak zbyt wiele, alternatywą jest wybór dużego narożnika w kształcie litery „L” (polecane dla Ciebie: Dallas, Liberto, Lion, Vincent). Co istotne, nawet tak duże narożniki, których szerokość wynosi około 300 cm, posiadają schowki i funkcję spania. Pozwala to szybko zamienić narożnik w wygodną dodatkową sypialnię.

Szukasz narożnika do salonu? Zastanawiasz się, który model będzie dla Ciebie najlepszy i jakie tkaniny wybrać? W Kalmar gwarantujemy Ci stylowy design, ciekawą kolorystykę oraz wzornictwo. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać narożnik do salonu, który będzie prawdziwą ozdobą Twojego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Main Menu