Fotel – miejsce relaksu i wypoczynku

Fotel jest meblem, który kojarzy się z miejscem relaksu i wypoczynku. Krótka drzemka, dobra książka, ciepła herbata i koc w zimowe wieczory. Dla wielu zasiadanie w fotelu po ciężkim dniu w pracy lub z filiżanką kawy w sobotnie przedpołudnie należy do ulubionych momentów. To idealne miejsce, jeśli chce się na chwilę oderwać od rzeczywistości – zniknąć.

Ulubiony mebel?
Fotel kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem. Właściwie dobrany, fotel szybko może stać się ulubionym meblem. Dlatego często zarezerwowany jest dla jednego członka rodziny. Jako ozdoba wnętrza najczęściej jest elementem kompletu wypoczynkowego lub kupowany w dwóch egzemplarzach. Dzięki czemu wnętrze – najczęściej salon – nabiera harmonii. Tymczasem, warto podkreślić, że fotel doskonale prezentuje się w pojedynkę. Nie jest także przeznaczony wyłącznie do salonu, a więc dla gości. Z powodzeniem będzie także ozdobą gabinetu czy biura, pokoju dziecka, przedpokoju, a nawet łazienki.

Podkreśl styl fotelem
Co istotne, fotel w prosty sposób może być dobrany do charakteru i aranżacji wnętrza. Odpowiedni styl i tkanina właściwie je uzupełniają. Jeśli ma być elementem wystroju, który podkreśla charakter właściciela domu i zwraca uwagę gości, warto postawić na odważne kolory lub wzory i wybrać fotel na zasadzie kontrastu. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wybór fotela z zestawu, ale w innej tkaninie lub w innym kolorze. W ten sposób wnętrze wyda się ciekawsze, weselsze i świeże. Wybierając fotel do pomieszczenia, w którym będzie jedynym meblem wypoczynkowym, a więc centralnym punktem aranżacji, dowolność jest jeszcze większa. W tym wypadku warto dobrać fotel do stylu wnętrza. Do pokoju dziecięcego warto wybrać wesołe lub neutralne kolory.

 

W minimalistycznych, skandynawskich czy loftowych aranżacjach sprawdzą się niższe fotele o prostych liniach (Margot). W klasycznych wnętrzach wyższe fotele z podłokietnikami (Milla). W przedpokoju czy łazience mogą to być niższe fotele bez podłokietników, ale w odważnym kolorze i tkaninie takiej jak plusz czy aksamit. A w pokoju dziecka idealny będzie klasyczny uszak (Morgane), w którym można wygodnie się rozsiąść, a nawet zdrzemnąć. Dla mamy może to być niezwykle cenna chwila wypoczynku i relaksu.

 

Fotel uszak Morgane zółtyChoć wybór kilku modeli i kilku tkanin do jednego wnętrza nie sprawdzi się w każdej aranżacji, będzie idealny do stylu eklektycznego, gdzie w wyjątkowy sposób podkreśli otwarty, inkluzywny styl i charakter wnętrza oraz estetykę domowników. Niezależnie od stylu wnętrza i wybranego modelu fotela każdy z nich spełnia niezwykle ważną funkcję, jaką jest zapewnienie odrobiny relaksu. Dlatego warto pamiętać, aby na każdym fotelu czekała wygodna poduszka, ciepły koc przerzucony przez ramię oraz mały stolik, na którym można postawić kubek z ciepłą herbatą, książkę czy lampkę nocną.

Szukasz fotela, w którym można się zrelaksować i wypocząć? Zastanawiasz się, który model będzie dla Ciebie najlepszy i jakie tkaniny wybrać? W Kalmar gwarantujemy Ci stylowy design, ciekawą kolorystykę oraz wzornictwo. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać fotel, który będzie prawdziwą ozdobą Twojego wnętrza.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Main Menu